Lidskosti

Trpělivost růže přináší…

13.12.2018

Tato fotka je asi 4 nebo 5 let stará. Zachycuje okamžik, kdy ondra vážil jen o 3 kila více než ja. Zvednout mě bylo pro něj velmi náročné, tak jsem bazovala spíše já jeho.
Postupem času a tvrdou prací jsme vybudovali společnou rovnováhu a poznali naši různorodost.
Z fotek vypadá vše tak krásně a romantický. Ale je za tím i obrovské obětování, hádky, beznadej a demotivace.
Za jedním úspěchem je minimálně deset či tisíc neúspěchu. 
Vše je o prioritách a vůli vytrvat. Dělat věci, které mi dávají smysl. Protože život je tak krátký na dělání věci, které smysl nedávají…
Je to otázka na tebe, příteli! Motivuje tě můj přístup k zivotu? Cvicis acro? Jestli jo, tak proč? A jestli ne, tak to chci taky vědět? Protože je to stejné důležité…
Budu ráda za vaši zpětnou vazbu.

Zpětná vazba od přátel:

Ondra Ch. –  Obecně mě motivují lidé, kteří jsou pro něco zapálení a obětují tomu téměř vše. Z mého pohledu, se k nim řadíš i ty, čili ano. Acro nedělám. Ne, že by mne nelákalo to vyzkoušet, ale mám priority jinde a ani tak nestíhám vše, co bych rád. Den by musel mít ne 24 hodin, ale tak 48 a ani to by možná nestačilo.

Hany Z. – Ano motivujes me, jsi inspirativní žena. Bavi me tvé příspěvky. Bavi me sledovat váš vývoj. Acro jsem cvičila a neuveritelne se tesim az znovu začnu, ale mateřství,(náročnost dítěte +časová dotace Honzi) nam zatim nedovoluje znovu začít 🙂 kurzy pro matky s detmi? Popr babyfriendly lekce?😀

Michal K. – Inspiruješ mě moc!  spíš než akrem tedy svým přístupem k životu (ale i ke vztahům, cvičení, apod…)
Vždy když vidím nějaký tvůj příspěvek, udělá mi to radost a dá hodnotné podněty. 🙂
Díky za to co s Ondrou děláte, jste zlatíčka! 
Brzy zase na bylinkách! 🙂

Júlia S. – Baví ma sledovať akro vďaka vám, držím vám palce aj mimo podlozky. Mňa to veľmi bavilo, ale Milan chodil na akro, lebo mi chcel urobiť radosť, jeho to až tak nebavilo. Keď som otehotnela, bol rád, že už nič nemusíme skúšať😁 a ja som sa vrátila ku klasickej joge, ktorá ma teraz napĺňa 

Míra K. – 👏Tleskam. ❤️ Citim, ze jsi me naucila hodne veci. Oba dva jste mymi uciteli a slova nemuzou popsat, jak jsem rad ze jsi se /jste se/ mi/nam pripletli do zivota. Mozna nahody neexistujou a vsechno je tak jak ma byt, ale Peto- ucis me mnohem vic nez acro a to to chci napsat #dobryclovek to je #dobracesta a dobrý cíl..ikdyz neni vzdycky vsechno perfektni, to jsou jenom lekce, co nas maji neco naucit. Diky ze jsi🤸‍♀️🤸‍♀️

Mirka N. – Nazivo v Ostrave to bylo super, spoustu poznatku jsem si odnesla 🙂

 

Návštěva v OC Arkády v Praze

24.11.2018

Paradox jménem Vánoce. Usmivajici se plyšovi lední medvědi, přemíra světel, spotřeba energie, nákupy zbytečností. Spoustu věcí, které se stanou odpady krátce po Vanocich. Pseudo blahobyt. Život na úkor jiných.
Na druhé straně – přírodní katastrofy, oteplování planety, plošné vymirani živočichů, alarmující vědecké výzkumy. A ti medvědi? Zřejmě se moc ve skutečnosti neusmivaji, protože jim taje doslova dům pod nohama a jejich přirozená potrava mizí, jejich druh vymírá.
Lidi! Máme málo času k nápravě. Není na co čekat. Udělejme změnu už tento rok. Darujte zážitky, dobročinné dary, vyrabejte a recyklujte. Setrete energii nejenom tou elektrickou, ale i tou vaši. Ať jsou Vánoce opravdu svátky klidu a míru pro všechny bytosti na planetě. 

 

Vzpomínka na fotku z roku 2015

23.11. 2018

To byl hezky zážitek. Výlet po absolvování solar imerssion v Hamburku.Nejenze sme viděli vatove moře, ale i Labe v celé jeho šíři. Ta naše řeka vypadala jako rozlehlé jezero, kde sem těžko dohledla na druhý břeh.
Stála se tam ještě jedna dobrá věc. Neuvěřitelné sme se tam pohádali. Prostě mi nešlo skočit do reverse star, i přes to, že už sme ji zvladali. Prostě ne nešlo to. A já sem tolik chtěla tu fotku. A čím víc sem chtěla fotku, tím víc to nešlo a začala sem se rozčilovat. Rozcilila sem se tak, ze sme spolu nemluvili a z fotek nebylo skoro nic.
Chtění víc ve cvičení je na jednu stranu motivace, ale na druhou stranu nás odvádí od soustředění v přítomné okamžiku. Protože cvičím kvůli tomu, abych v budoucnu zvládla to a to. Ale sam výsledek ve cvičení je jen vedlejší produkt.
Nejdůležitější ve cvičení je sam proces, uvědomění těla a dechu právě teď. Nic jiného. Extazi lze najít i v úplně jednoduchých pozicích a to si uvědomuji teprve teď. Prožila sem letos v září a vision questu neuvěřitelnou bolest ledvin. Byl to vztek na sebe, že jsem nebyla dost dobrá.
Emoce do cvičení nepatří, odvádí nás od samotné meditace v pohybu. Vždyť přece v samotné meditaci se také neposuzujeme a netěšíme se na osvícení, jelikož pracuje jen naše ego a meditace je jen přemýšlení nad tím co by bylo, kdyby…

 

Úvaha nad svobodou

17.11.2018

Svoboda. Pro každého znamená něco jiného.
Nekomu stačí si přečíst svobodné noviny, pro druhé je to naprostá svoboda jednání, kdy slovo „musim“ se proměnilo na slovo „chci“. Svobodný člověk nic nemusí, protože převzal za sebe zodpovědnost a stal se tvůrcem svého života.
Tvoří si práci, rodinu, sebe samu, své okolí, přátelé, svůj svobodný svět… Takový člověk je natolik zaneprázdněn, že nemá čas na kritizováni druhych, pomlouvání nebo dokonce přemýšlení nad svým neúspěchem.