Acro v ženských cyklech

Začnu u nejvíce zřetelné fáze a tím je menstruace. V józe se menstruace řeší celkem často, nejsou doporučovány inverzní a záklonové pozice. V ashtanze józe je doporučováno praxi úplně vynechat.

Avšak v acroyoze či partnerské akrobacii se o tomto tématu vůbec nemluví. Teda aspoň jsem o tom nikdy neslyšela. Ani já na lekcích nezmiňuji, že při menstruaci je lepší odpočívat. Proto milé ženy věnujte chvíli času tomuto článku. Popíšu pár rad, kterými se řídím, aby můj pokrok a motivace zůstali stále pozitivní a radostné. Velkou inspiraci a pochopení mi přinesla kniha Cyklická žena od Mirandy Gray, kterou vám z celého srdce doporučuji. Velká část z článku je právě z této knihy, která je pro mě biblí v tomto směru.

Žijeme v době, která je nastavená na neustálý výkon a žena je stejně rovna s mužem. Rozhodně jsem vděčná, že ženy v naší společnosti mají stejná práva jako muži, ale doba před a během menstruace je jen výhradně ženská. Již druhým rokem praktikuji své menstruační rituály, které mi pomáhají lépe pochopit a prožít tento vzácný meditativní čas. A rozhodně v této době nejsem vůbec výkonná – naopak – nezapadám do dnešního světa. 🙂

Ikdyž na obrázku máme jednotlivé fáze odděleny čárou, v reálném životě se tyto fáze prolínají. Každá z nás má trvání fází trochu jiné a i přechody mezi nimi se mírně odlišují. Jsme prostě rozmanité bytosti s rozmanitými prožitky. Věřím, že i každá z nás tento článek bude číst jiným způsobem.

Pro lepší orientaci v textu, můžeš rovnou číst:

zdroj: Cyklická žena, Miranda Gray, Osule 2012, str. 20